Teatrzyk pt” Lwi Król”- Agencja Artystyczna Prima

13 października do naszego przedszkola zawitała Agencja Artystyczna Prima z teatrzykiem pt” Lwi Król”.

W afrykańskiej dżungli przychodzi na świat małe lwiątko, które ma zostać przyszłym królem dżungli. Na drodze do tronu napotyka wiele przeszkód , które wraz z przyjaciółmi udaje mu się przezwyciężyć.

Dzień Drzewa

10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. W tym dniu dzieci dowiedziały  się wielu ciekawych rzeczy o największej roślinie na ziemi: jak rosną drzewa ,ile mają lat i jak ważną rolę odgrywają dla człowieka.

URODZINY PRZEDSZKOLAKÓW

image001 image003

20 października 3 urodziny świętowała Kaja. Mama przyniosła dla wszystkich dzieci piękny tort. więcej »

TEATRZYK pt. „O PLASTUSIU CO ZBŁĄDZIŁ W BORZE”

image085 image087

Teatr Skrzat z Krakowa  ponownie zagościł  w naszym przedszkolu, dzieci miały przyjemność oglądać przedstawienie pt. ”O Plastusiu co zabłądził w borze”. Główny bohater o imieniu Plastuś to postać ulepiona z plasteliny, dzieci mogły również zobaczyć wesołego Krasnala, groźnego Drwala, chytrą Wronę czy też smutną Lalkę, która myślała, że przyjaciele zapomnieli o jej urodzinach. Jak w każdej bajce przygoda Plastusia zakończyła się z happy endem.

image089 image091

HALLOWEEN 2013

image061 image063

30 listopada  odbyło się w naszym przedszkolu Święto Dyni. Wszystkie dzieci w tym dniu wyglądały wyjątkowo.  Od samego rana dzieci były we wspaniałym nastroju i z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie zabawy. więcej »

SPOTKANIE Z MUZKĄ

image053 image055

Nasze przedszkole,  jako jedna z nielicznych placówek  ogromny nacisk kładzie na  oswajanie dzieci z żywą muzyką. We wrześniu odbyło się spotkanie naszych podopiecznych z ośrodkiem edukacji Akord. Celem koncertów organizowanych w naszym przedszkolu jest upowszechnienie muzyki wśród dzieci. W koncercie oprócz osoby prowadzącej-wokalistyki, grającej-pianistyki, reprezentowane są różne instrumenty muzyczne. Wrześniowe spotkanie przybliżyło dzieciom instrument jakim jest akordeon, który zabrał ich w podróż po Europie.

image057 image059

TEATRZYK pt. ”O PROSIACZKU BRUDASKU” (Teatr Skrzat)

image045 image047

We wrześniu do naszego przedszkola zawitał Teatr Skrzat ze spektaklem pt.  „O Prosiaczku Brudasku”. Przedstawienie miało charakter edukacyjny i dotyczyło zasad zdrowego żywienia. Tytułowy bohater – Prosiaczek jest doskonałym przykładem tego, że jedzenie niezdrowej żywność nie prowadzi do niczego dobrego. Prosiaczkowi w jego podróży towarzyszą inne postacie, które mają wymiar symboliczny, np. Zając – zdrowe żywienie, Pies – przyjaźń, Pszczoła – pracowitość. Przedstawienie ma charakter moralizatorski, dzieci towarzyszą Prosiaczkowi w jego przygodach ucząc się jednocześnie zasad zdrowego żywienia.

image049 image051

Piknik rodzinny

image029 image031

Zakończenie roku szkolnego połączone było w tym roku z Piknikiem Rodzinnym.  Aura nam dopisała i cała zabawa odbyła się na świeżym powietrzu. Uroczystość rozpoczęliśmy, od poloneza w wykonaniu dzieci ze starszej grupy. więcej »

WYCIECZKA DO PEPELANDU

W dniu 28 maja odbyła się wyczekiwana przez dzieci wycieczka do Pepelandu.

image019

image017

Dzieci miały okazje między innymi :pobawić się w małpim gaju, zobaczyć mini zoo, przejechać się wozem drabiniastym,  pojeździć na kucykach, skosztować grillowanych kiełbasek. więcej »

Zielona noc w przedszkolu